top of page

Pranešimas žiniasklaidai

Atsinaujinęs etnografinis Musteikos kaimas atkelia vartus svečiams

Ateinantį šeštadienį, balandžio 22 d. Musteikos kaimo bendruomenė atkelia vartus ir kviečia į „Atvirų durų dieną”. Taip bendruomenė kviečia saugoti tradicinės medinės kaimo architektūros paveldą.

2014 metais pradėtas vykdyti Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo finansuotas projektas „Unikalaus etnografinio Musteikos kaimo paveldo išsaugojimas. I etapas" eina link pabaigos. Projekto įgyvendinimui buvo skirta 479 643,19 eurų paramos lėšų, likusią išlaidų dalį - 59281,74 eurus skyrė Musteikos kaimo bendruomenės „Musteikos pirkia“ nariai. Per trejus projekto vykdymo metus, puoselėjant tradicines kaimo statybos technologijas buvo atnaujinta 40 įvairių statinių. Pirkios, ūkiniai pastatai pasipuošė mediniais stogais, pokši skaldytų štankietų tvoros, atnaujintos pirkių durys, langai, langinės ir puošyba suteikia žvalumo ir gaivos seniesiems Musteikos statiniams. Dar nepatamsėjusi mediena išryškina subtilią Musteikos ypatybę - vis dar išlikusią didelę pirkių frontonų apdailos įvairovę.

Atvirų durų dienoje laukiami visi, tačiau ypatingai - naujieji kaimo sodybų šeimininkai. Tie, kurie galvoja apie savo sodybų remontą ir jiems rūpi išsaugoti sodybos individualumą, tradicinę architektūrą, atkurti senuosius statinių elementus ir pritaikyti juos šiuolaikinės gyvensenos ypatumams. Šeštadienį nuo 10 val. susirinkę ar vėliau atvykę lankytojai galės patys pamatyti atnaujintas sodybas, sužinoti kokios buvo taikomos technologijos ir kodėl būtent jos pasirinktos. Renginio bičiuliai - UAB „Jautmalkės slėnis” meistrai bei Lietuvos liaudies muziejaus medinės architektūros tyrimo ir mokymo centro specialistai - mielai konsultuos nuo ko pradėti kaimo sodybų atnaujinimo darbus, kokias technologijas pasirinkti, kaip nustatyti vertingas savybes ar problemines statinio vietas.

Daugiau informacijos apie renginį, įgyvendintą projektą, o taip pat ir registracija į renginį: Žymantas Morkvėnas, Tel. 8614 72597

Praktinė informacija apie renginį - Musteikos kaimo facebook paskyroje:

https://www.facebook.com/musteika/


bottom of page